Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/ct009000/www_root/002SuperCuba/templates/sct003/functions.php on line 615

Výlety z Varadera

 

 

 
 VÝLETY Z VARADERA so slovenským sprievodcom

starými americkými autami  vyrobenýmí do konca roka 1958 pre 4 osoby do Havany, Viňales, Piňar del Río, Karibiku, Zátoky svíň,  Girónu,  Cienfuegos, Trinidadu …  dovol

                                                                           

Kuba je krajina, kde na cestách jazdí asi 60 000 starých amerických áut vyrobených do konca roka 1958. Ide o značky Buick, Ford, Chevrolet, Dodge, Pontiac, Oldsmobil, Chreysler a iné. Výlety sú organizované pre 4 osoby "starými amerikami" do miest, ktoré na Kube stojí za to navštíviť. Výlety sú plánované tak, aby okrem prepravy autom zostal čas na kľudnú prehliadku oblasti, budete mať možnosť navštíviť miesta, ktoré s hromadným výletom nenavštívite a lepšie si užiť atmosféru Kuby. Výlety sú bez komerčných zastávok, kde vodič a sprievodca sú motivovaný províziou z vašej útraty. Pred každým výletom máte podľa popisu výletu jednoznačne stanovené čo výlet obsahuje podľa časového rozpisu. Jednotlivé zastávky na  trase výletu si môžete sami podľa vašej predstavy časovo upraviť a naplánovať.

Staré americké autá sú križníky na cestách oficiálne pre 6 osob, vpredu sedia 3 osoby - šofér /kubánec/ + 2 osoby, vzadu sedia 3 osoby. Výletu v jednom aute sa možu zúčastniť max 4 turisti + slovenský sprievodca a šofér. V prípade vätšieho počtu záujemcov sa ide  viacerými autami / 2 -3 autá /.

Staré americké autá sú v dobrom technickom stave s osvedčením o technickej a emisnej kontrole s povolením na prevádzkovanie licencie TAXI služby.

 

Ponuka výletov s popisom výletov.

 

Výlety jednodňové .  - so sprievodcom SLOVENSKY - od 1.10 2021

1/A - Havana - 

                        cena -  70,-e/os pri 4  osobách - economy class - cena celkom 280,- euro

                                   90,-e/os pri 3 osobách - 1. class - cena celkom 270,- euro

                                 130,- e/os pri 2 osobách - business class - cena celkom 260,- euro 

 1/B - Karibik, Cienaga de Zapata, Playa larga, Zátoka svíň, Cueva los peses -

                        cena - 65,-e/os  pri 4 osobách - economy class - cena celkom 260,- euro

                                   85,-e/os  pri 3 osobách - 1. class - cena celkom 255,- euro

                                  125,-e/os  pri 2 osobách - business class - cena celkom 250,- euro

1/C  - Karibik, Cienaga de Zapata, Playa Larga. Zátoka svíň, Cueva los peses  + Girón Girón april 1961 - první velká porážka imperialistu v Latinské Americe - Pelíšky po 20 letech -"Imperialisti všech zemí vyližte si p*del" !!!

                         cena - 75,-e/os pri 4 osobách - economy class - cena celkom 300,- euro

                                    95,-e/os  pri 3 osobách - 1. class - cena celkom 285,- euro

                                  140,-e/os  pri 2 osobách - business class - celkom 280,- euro

 

 

Výlety dvojdňové - so sprievodcom SLOVENSKY - od 1.10 2021

 

2/A - Havana - Viňales 

                          cena - 195,-e/os pri 4 osobách - economy class - cena celkem 780,-euro

                                     260,-e/os pri 3 osobách - 1. class - cena celkem 780,-euro

                                      390,-e/os pri 2 osobách - business class - cena celkem 780,-euro

2/B - Havana - Viňales  + Piňar del Rio

                         cena - 210,-e/os pri 4 osobách - economy class - cena celkom 840,- euro

                                    275,-e/os  pri 3 osobách - 1. class - cena celkom 825,- euro

                                    400,-e/os pri 2 osobách - business class - cena celkom 800,- euro

2/C - Cienfuegos - Trinidad

                        cena - 185,-e/os pri 4 osobách - economy class - cena celkom 740,-euro

                                   247,-e/os pri 3 osobách - 1. class - cena celkom 740,-euro

                                    370,-e/os pri 2 osobách - business class - cena celkem 740,-euro

2/D - Cienfuegos - Trinidad + Karibik, Cienaga de Zapata, Playa larga, Zátoka svíň, Cueva los peses, Girón

                        cena - 195,-e/os pri 4 osobách - economy class - cena celkom 780,- euro

                                   260,-e/os pri 3 osobách - 1. class - cena celkom - 780,- euro

                                   390,-e/os pri 2 osobách - bisiness class - cena celkom 780,- euro.

 

 

Uvedené ceny jednotlivých výletů se navyšují od 0 - 10,- euro na osobu podle vzdálenosti hotelu od centra Varadera. Klienti z hotelů v centru Varadera např. Villa Tortuga, Barlovento, Tropical, Arenas Blancas, Las Morlas, Solymar atd. neplatí navýšení. Klienti z hotelu např. Marína na konci poloostrova Hicacos, který je vzdálený 22,5 km od centra Varadera, celková trasa výletu je delší o 4 x 22,5 km tj 90 km - navýšení ceny je 10,- euro /os. Klienti z hotelů mezi Varaderem a koncem poloostrova Hicacos platí navýšení úměrné vzdálenosti z centra Varadera.

V prípade, že objednávate výlet pre menší počet osob ako 4 a nechcete zaplatiť zvýšenú taxu, budem sa snažiť doplniť k vám chýbajúci počet osob.

 

 

1/A - Havana - cena od 70,-e/os

 

 

Popis jednodňového výletu 

O 8.00 hod. odjazd od hotela z Varadera, smer Matanzas, Havana. Havana je vzdálená z Varadera 142 km. Cesta vedie po dialnici a až do Havany kopíruje severné pobrežie. V priebehu cesty je zastávka na vyhliadke Bacunayagua /30 km za Matanzas/. Asi o 10.30 hod. sme v Havane, kde začneme prehliadku krásnym pohľadom na celé mesto od hradu El Moro, pevnosti La Cabaňa. Podmorským tunelom prejdeme na druhú stranu zálivu, ďalej cez Malecon, okolo plaza San Francisco, muzem rumu Havana Club. Tu začína pešia prechádzka po Starej Havane - po časti pre turistov. Od budovy múzea rumu prejdeme okolo bývalej budovy parlamentu a presidentského vagona z roku 1912 na Plaza Vieja. Ze Starého námestia po obchodnej ulici Mercaderes okolo muzea čokolády prejdeme k hotelu Ambos Mundos, kde mal Hamingway prenajatú izbu pri jeho pobyte v Havane.  Ďalej pokračujeme na Plaza de Armas, Castilio de la Real fuerza, Plaza de la Catedral. Z námestia od katedrály do svetoznámej La Bodeguita del Medio kde možete ochotnuť mojito. Po mojitu pokračujeme autom okolo musea Revolucie cez Parque central ku Capitoliu. Od Capitolia pešo okolo nového hoteľa Manzana do baru Floridita, ktorý navštěvoval Hamingvay. Asi od 13.00 hod je možnosť obeda v štýlovej reštaurácii.  Po prestávke sa prejdeme po Starej Havane - z bežného života kubáncov. Zo Starej Havany autom pokračujeme na námestie Revolúcie, z námestia Revolúcie cez štvrť Vedado na Malecon - nábrežná trieda s výhladom na more. Najneskorší odchod z Havany je o 16.30 hod, návrat na Varadero je o 18.30 - 19.00 hod

V cene výletu je zahrnutá doprava a sprievodca. Účasť sprievodcu od 8.00 hod do 19.00 hod.

Objednávky zasielajte na e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Pri objednávke uveďte - hotel na Varadere, počet osob, výlet a termín, telefonne číslo.

 

1/B - Karibik, Cienaga de Zapata, Zátoka svíň, Playa larga, Cueva los peses - od 65,-e/os 

1/C - Karibik, Cienaga de Zapata, Zátoka svíň, Playa larga, Cueva los peses + GIRÓN - od 75,-e/os

 

 

Popis jednodňového výletu

O 8.00 odjazd od hoteľa na Varadere od Atlantického oceána smer Cardenas a juh strednej Kuby ku Karibskému moru do Zátoky svíň. Okolo 10.00 hod. sa dostaneme do národného parku Cienaga de Zapata – najväčšia bažinatá oblasť v Karibiku – 5000 tis. km štvorcových. Asi po 20 km prídeme ku Karibskému moru do dediny Playa larga, kde začína Zátoka svíň. Pri pohľade na Karibské more môžete porovnať rozdiel medzi severným Atlantickým oceánom a južným Karibským morom, ktoré je vždy o 2-3 st. teplejšie a miernejšie. Z Playa larga pokračujeme po pobreží Karibského mora Zátoky svíň na krásné miesto Cueva los peses, to je 70 m hlboká zatopená priehlbina so slanou vodou asi 200 m od mora – voda priteká podzemným prítokom z mora jazierko je plné farebných rýb. Po tejto zastávke len v prípade výletu 1/C pokračujeme na Girón, miesto kde sa v apríli roku 1961 vylodili jednotky zložené z kubáncov - emigrantov vycvičených a vyzbrojených v USA s cieľom zvrhnúť režim Fidela Castra. Tu utrpel americký imperialismus prvú veľkú porážku. Na pamiatku týchto bojov je na Girónu múzeum. Je asi 12.30 hod a máte možnosť podľa výberu miesta čas na kúpanie a šnorchlovanie v Karibskom mori. Po kúpaní je možnosť obeda v dedine Pálpite v kubánskej reštaurácii / langusta, krab, ryba, bravčové - ochutnávka zo všetkých druhov mäsa 12cuc/. Na zpiatočnej ceste v La Boca možete navštíviť areál s kubánskými krokodýlmi /5cuc/. Najneskorší odjazd z Karibiku na Varadero je o 16.30 hod, predpokladany návrat do hotela na Varadero je o 18.30 - 19.00 hod.

V dobe od konca marca do polovice mája sa može na cestách okolo mora v Zátoke svíň vyskytnúť velké množstvo krabov a cesta až na Girón može byť neprejazdná.

V cene výletu je zahrnutá doprava a sprievodca. Účasť sprievodcu od 8,00 hod hod do 19.00 hod.

 

Objednávky zasielajte na e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Pri objednávke uveďte - hotel na Varadere, počet osob, výlet a termín, telefonne číslo. 

 

 

2/A  - Havana + Viňales - cena od 195,-e/os         

2/B  - Havana  + Viňales + Piňar del Rio - cena od 210,-e/os

 

 

Popis dvojdňového výletu 2/A a 2/B

2/A - Dvojdňový výlet je spojenie výletu 1/A Havana + návšteva Viňales

2/B -Tento dvojdňový výlet je spojenie výletu 1/A Havana + návšteva  Piňar del Rio a Viňales. Program výletu je nasledovný:

1. deň:  o 8.00 hod. odjazd od hotela na Varadere do Havany, prehliadka Havany podľa popisu výletu 1/A, o 16.00 hod. odchod z Havany na západ Kuby do asi 160 km vzdialeného Piňar del Rio, kde je zabezpečené ubytovanie v súkromí /casa particular/ s večerou a raňajkami.

2. deň:  po raňajkách krátka prehliadka mesta Piňar del Rio a návšteva fabriky na výrobu cigár /So, Ne zatvorené/ s možnosťou nakúpiť pravé cigary. Z Piňar del Rio sa potom presunieme do údolia Viňales s prekrásnou scenériou krajiny a tabakových plantáží. Máte možnosť navštíviť jaskyňu indiánov s krátkou plavbou na loďke, skalu s prehistorickými výjavmi atd. O 14.00 hod. odchod na spiatočnú cestu na Varadero /približne 330 km/ predpokladaný návrat do hotela 19.00 až 19.30 hod. Celková trasa výletu cca 700 km.

V cene výletu je zahrnutá doprava, sprievodca, 1x ubytovanie, 1x raňajky. Účasť sprievodcu 1.deň od 8.00 hod - 19.00 hod, 2.deň od 8.00 hod - 19.00 hod.

Objednávky zasielajte na e-mail - Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Pri objednávke uveďte - hotel na Varadere, počet osob, výlet a termín, telefonne číslo.

 

2/C   -  Cienfuegos,  Trinidad - od 185,-e/os

2/D  -  Cienfuegos, Trinidad + Karibik, Cienaga de Zapata, Playa larga, Cueva los peses, Girón - od 195,-e/os 

 

 

 

Popis dvojdňového výletu 2/C a 2/D

Výlet 2/C je výlet na juh Kuby do Cienfuegos a Trinidadu, ide sa z Varadera priamo kratšiou cestou bez Zátoky svíň a Girónu. 

Tento výlet 2/D je spojenie výletu 2/C Cienfuegos a Trinidad a výletu 1/C Yátoka svíň a Girón. Progran výletu je nasledovný.

1. deň:  o 8.00 hod. odjazd od hotela na Varadere smer juh Kubu Cienfuegos a Trinidad.  Po ceste do Trinidadu prejdeme po dlhšej trase výletu 1/C a navštívime všetky miesta podľa popisu výletu. Asi o 13.00 hod. po ukončení exkurzie v Zátoke svíň sa vydáme z Girónu do Trinidadu. V Trinidade je zabezpečené ubytovanie v súkromí /casa particular/ v centre Trinidadu . Večer je možná idividuálná prechádzka po večernom Trinidade večera individuálně - reštaurácia podľa vlastného výberu.

2. deň:  po raňajkách, ktoré sú v cene výletu sa vydáme na prehliadku koloniálneho Trinidadu s možnosťou nákupu suvenírov. Čas aj na individuálnu prechádzku po Trinidade  je do 13.00 hod., potom po ceste späť sa zastavíme v meste Cienfuegos, jednom z najkrajších a najčistejších miest na Kube, krátká prechádzka s možnosťou občerstvenia. O 16.00 hod. sa vydáme na spiatočnú cestu na Varadero. Predpokladaný príchod na Varadero je okolo 19.00 -19.30 hod. Celková trasa výletu cca 630 km.

V cene výletu je kaľkulovaná doprava, sprievodca, 1x ubytovanie, 1x raňajky. Účasť sprievodcu 1.deň od 8.00 hod - 19.00 hod, 2.den od 8.00 hod - 19.00 hod.

Objednávky zasielajte na e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 

Pri objednávke uveďte - hotel na Varadere, počet osob, výlet a termín, telefonne číslo.   

   


Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/ct009000/www_root/002SuperCuba/templates/sct003/functions.php on line 615

SuperCUBA so slovenským sprievodcom

   Výlety z Varadera, výlety na Kube

 

 

 

 

  • Rozhodli ste sa stráviť dovolenku na Kube v hoteli na Varadere s cestovnou kanceláriou a chceli by ste ísť na exkluzívny výlet do Havany, Viňales, Zátoky svíň a na iné miesta? /podrobnosti o ponuke výletov sú na stránke VÝLETY/
  • Máte záujem absolvovať exkluzívnu pobytovo poznávaciu dovolenku – výlety západnou a strednou Kubou kombinovanou s pobytom na Varadere a s milionárskými Bahamami? /bližšie informácie o dovolenke nájdete na stránke DOVOLENKA/
  • Pri výletoch a dovolenke dávate prednost cestovať v malej skupinke – 4 osoby pred hromadnou akciou v počte 40 ľudí?  
  • K preprave na výlety uprednostníte staré americké auto vyrobené do roku 1958 pre 4 osoby pred veľkým autobusom pre 40 osôb?

 

Pokiaľ áno ste na správnom mieste, v prípade záujmu máte možnosť výlety alebo dovolenku si objednať:

- Emailom - Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. - objednáte si termín výletu, ktorý vám obratom záväzne potvrdím. Neplatíte nič vopred, platba za výlet je až na mieste.

 

- Osobne na adrese - VKT šenk, Bzenica 57, okr Žiar nad Hronom, od 1.6 - 31.8 - návštevu si musíte dohodnúť vopred emailom: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

 

 

Porovnání cen výletu z Varadera autobusem a starým americkým autem z 50. let.

Většina lidí, kteří jedou na Kubu poprvé si myslí, že na socialistické Kubě je vše levné a levné budou také služby a výlety z Varadera.

Od 1.1 2011 od kdy bylo na Kubě povolené soukromé podnikání tak se Kuba mění den ze dne a stává se tato destinace silně komerční a pro turisty drahá.

Pro vaši informaci uvádím aktuální ceny výletu z Varadera /viz foto/ přes Cubatur. Například základní cena výletu autobusem pro jednu osobu do Havany stojí 67,-EUR, cena je dále navýšena CK o 30. min projížďku po Havaně autem z 50. let na 80-90,- EUR/os. Cena výletu do Havany přes supercuba je při 4 lidech 65,- EUR/os  /viz výlety cena/ a to je celá cesta starým americkým autem z 50 let.

 

 Info aktualizováno k 1.6 2021

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Záväznou objednávkou e-mailom: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Pri objednávke výletu uvedte - hotel na Varadere

                                           - počet osob

                                           - druh výletu, termín

                                           - telefonné číslo

Platba za výlety je na mieste pred začiatkom výletu alebo vopred bankovým prevodom.

 

            ! CUBA QUE LINDA ES !

 

 

 

O Kube - ceny

                             

 

Aktuálne počasie


Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/ct009000/www_root/002SuperCuba/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512
Havana °C
Varadéro °C
Santiago De Cuba °C
  19.07.2024 Wetter Ostsee